شب ادراری در کودکانشب ادراری در کودکان بسیار شایع است بظوریکه %15 بچه ها در هنگام 6 سالگی مبتلا به شب ادراری هستند.از همین آمار متوجه می شویم که سن تعریف شب ادراری 6 سالگی است و اگر کودکی را قبل از این سن به پزشک معرفی نمودند بعنوان شب ادراری حق ندارد تشخیص دهد.
منظور از شب ادراری خیس کردن شبانه بصورت تنها علامت ادراری است یعنی بیمارمشکلی در ادرار روزانه نداشته و کنترل ادرار روزانه طبیعی است.

علل:
دربررسی علل شب ادراری می توان سابقه ابتلا یکی از والدین و یا هردورا در مواردی به شب ادراری کشف کرد که در این موارد شانس ابتلا فرزند به 30% تا 40% می رسد.
نکته مهم تر مسائل روحی و روانی در این بچه ها است که در خانواده هایی که مشکلات خانوادگی،طلاق،سرکوب بچه ها،تحقیر و کتک زدن بچه ها بیشتراست،شانس ابتلا به شب ادراری بسیار بیشتر می شود.بسیاری از خانواده ها در هنگام مراجعه به پزشک ادعا می کنند که این بچه ها تنبل هستند،خواب سنگینی دارندویا هوش پایینتری نسبت به افراد طبیعی دارند که همه اینها غلط است.

درمان:
بهترین درمان درمان شرطی با تشک چه هایی است که بعد از خیس شدن زنگ می زنند و در صورت استفاده صحیح و تداوم استفاده درصدبالایی از موفقیت دارند.
درمان های دیگر دارویی چه بصورت خوراکی و چه بصورت استنشاقی می باشد.
نکته مهم درپایان این است که 99% این بیماران تا سن 15 سالگی خودبخود و بدون درمان بهبود می یابند.

برای دریافت مشاوره و یا مراجعه حضوری و دریافت نوبت دهی

با شماره‌های 88762754 و 88762755 تماس حاصل فرمایید

آدرس :

  • تهران - خیابان شریعتی، خیابان بهشتی، چهار راه اندیشه، خیابان سهند، شماره 6
Top